batak oyunu

ihaleli ihalesiz Batak Oyna

İhaleli Batak oyunu iskambil kağıtları ile oynanan ve gün içinde oluşan stresi atmak için insanları rahatlatan bir oyun çeşididir. İnsanlar gün boyu çalışıp da evlerine geldiklerinde, yorgun oldukları için gece dışarı çıkamıyor ya da zamanları dışarıda zaman geçirmeye yetmiyor. Bundan dolayı online oyun oynanan sitelere ihtiyaç duyuyorlar. Sitemizde Bulunan Batak Oyna Oyunları Sitemizde ihaleli batak oyunu olarak eşli veya eşsiz oyunlar oynayabilirsiniz. İhaleli veya ihalesiz batak oyunu bulunan sitemizde isterseniz bilgisayara karşı isterseniz de online olarak canlı ihaleli batak oyunu oynayabilirsiniz. Eğer üç kişilik odalarda oyun oynayacaksanız gömmeli ihaleli batak oyunu oynayabilirsiniz.

ihaleli ve ihalesiz
ihaleli ve ihalesiz

Sitemizde şehirlere özel olarak kurulan şehir odalarında istediğiniz şehirde online olarak ihalesiz batak oyunu oynama imkanı elde edebilirsiniz. Böylece güzel arkadaşlıklar edinebilir ya da arkadaşlarınızla evlerinizden aynı odada oyun oynayabilirsiniz. Toplam da 11 ya da 13 el oynanan ihalesiz batak oyununda hedef bu eller içerisinde en çok eli kazanarak birinci olmaktır. İhalesiz Batak oyunu 52 iskambil kağıdı ile oynanmaktadır. İskambil kağıtlarında 13’er tane kupa, sinek, karo ve maça kartları bulunur. Bu 13 kartta; 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,Vale, Kız, Papaz ve As kağıtları bulunmaktadır.

İhaleli Batak Oyna

İhaleli Batak oyunu gömmeli, eşli-eşsiz, ihaleli-koz maça (ihalesiz) çeşitlerine ayrılır. Gömmeli İhaleli batak oyunu 3 kişiden oluşan bir masa da oynanır. Herkesin elinde 16 iskambil kağıdı bulunur, yerde de 4 iskambil kağıdı kapalı bir şekilde bulunur. Oyunun başında gömülen kağıtların gösterilip gösterilmeyeceğine karar verilir. İskambil kağıtlarını dağıtan kişiden sonraki kişi ihale sayısını başlatır ve kaç alacağını söyler, sırayla herkes alacağı sayıyı artırabiliyorsa söyler. En son kim en çok sayı söylemişse ihaleyi alır. İsterse iskambil kağıtları arasından 4 kağıt seçer yere gömer ve yerdeki iskambil kağıtlarını alır isterse de hiç değiştirmez yerde bulunan iskambil kağıtlarını da almaz.

İhalesiz Batak Oyna

Eşli eşsiz ihaleli ve ihalesiz batak oyunu dört kişilik masalarda oynanır. Eşli batak oyununda karşılıklı oturan kişiler eş oldukları için kazansalar da kaybetseler de beraber puanları yazılır. İhaleye giren kişi, eşinin kağıtlarını görerek oyun oynar. Bundan dolayı eşli ihalesiz bataklarda alacak tahminleri yüksek olur. Eşsiz ihaleli batak oyununda herkes tektir ve puanlar kişilere yazılır.

Bir önceki yazımız olan İnternetsiz Batak Oyna başlıklı makalemizde internetsiz batak, internetsiz batak hd ve internetsiz batak oyunları oyna hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Batak Oyunu Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile sizlerde rakiplerinizi yenerek puanları kazana bilir. Kendinizi en iyi oyuncular listesinde göstere bilirsiniz. Batak Oyunları arasında popülerliğimizi korumaya devam ediyoruz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.