batak oyunu

Batak Oyunu Nasıl Oynanır?

En gözde oyun türlerinden olan batak oyunu hakkında merak edilen ayrıntılardan biri batak oyunu nasıl oynanır? konusudur. Kurumsal batak oyunu web sitemizden profesyonel kadromuz ile ücretsiz bir şekilde batak oyunu öğretiyoruz.

Batak Oyunu Oynanışı

Bir tür iskambil oyunu olan ve ayrıca kozlu oyun olarak da ün salan batak oyunu nasıl oynanır? Sorusuna yanıt olarak bu oyunun oynanışı oldukça basit olduğunu belirtebiliriz. 52 iskambil kartı üzerinden en az 2 ve en fazla 4 oyuncu ile oynanabilen batak oyununda temel hedef en fazla elin elde edilmesidir. Genel olarak 13 veya 14 tur üzerinden gerçekleştirilen batak oyununda ayrıca örneğin 81,101 gibi belirli oranda sınırlamalarda gerçekleştirilebilir.

Batak oyunu ihaleli ve ihalesiz olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunur ve tercihe göre eşli veya eşsiz olarak da oynanabilir. İskambil kartları dağıtıcı oyuncu tarafından ikişer ya da üçer sayıdan diğer oyunculara dağıtılır. Dağıtımdan önce dağıtıcı oyuncu sağ tarafındaki oyuncuya kartları kestirir. Kart dağıtım sırası soldan sağa doğru gerçekleştirilir. Tüm kartlar eşit olarak dağıtıldıktan sonra oyun süreci gerçekleştirilir. Batak oyununda temel kural yerde bulunan iskambil kartından daha büyük bir iskambil kartı atılarak bu sayede yerdeki eli elde etmektir.

İhale Açılışı, İhalede Yer Alınması Ve Koz Tercihi

Birçok bireyler batak oyunu nasıl oynanır? Konusunda ihale açılışı hakkında yetersiz bilgilere sahip olabiliyor. İskambil kartlarının dağıtılmasından sonra ihale gerçekleştirilir. İhaleye ilk giriş hakkıysa iskambil kart dağıtıcısının sağ yönünde bulunan oyuncuya aittir. Oyuncu ihalede öngörülen en düşük oran eşlide 8 ve eşsizde 5 sayısı üzerinden giriş yapabilir ya da tercihi doğrultusunda pas belirtebilir.

Tüm oyuncular sırası ile iletişim kurduktan sonra en yüksek oran sunan oyuncuya ihale kalır. Tüm oyuncular tarafından pas belirtilmesi durumunda ihale minimum oranda eşlide 7 ve eşsizde 4 sayısı üzerinden kart dağıtıcısının sağ yönündeki oyuncuya aktarılır. İhaleyi alan oyuncu tarafından koz belirlenir. İhaleci elinde bulunan iskambil kartlarından tercih yaparak koz olarak diğer oyunculara sunar.

Bir önceki yazımız olan ihaleli ihalesiz Batak Oyna başlıklı makalemizde ihaleli batak nasıl oynanır, ihaleli batak oyna myjest ve ihalesiz batak nasıl oynanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Batak Oyunu Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile sizlerde rakiplerinizi yenerek puanları kazana bilir. Kendinizi en iyi oyuncular listesinde göstere bilirsiniz. Batak Oyunları arasında popülerliğimizi korumaya devam ediyoruz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.