batak oyunu

Batak Oyunu Kuralları Nelerdir?

Batak oyunu iskambil kâğıtlarıyla oynanan bir oyundur. Batak oyunu ülkemizde en çok oynanan masa oyunları arasında yer alıyor. Siz değerli üyelerimiz için de bu oyunu kesintisiz bir şekilde hizmetinize sunuyoruz. Batak kendi içerisinde dört oyundan oluşuyor. Bunlar; klasik(ihaleli), eşli, gömmeli ve koz maça olmaktadır. Her biri birbirinden eğlenceli ve popüler olan bu oyunlardan dilediğinizi sitemizi kullanarak oynamanız mümkündür. Batak bilmeyenler için batak oyunu kuralları son derece kolay oluyor.

İhaleli Batak ve Eşli Batak Kuralları

Klasik batak oyununda bir deste 52 adet kâğıttan oyunculara 13’er adet kağıt dağıtılıyor. En çok tercih edilen ihaleli batak oyunu kuralları kâğıtlar dağıldıktan sonra oyuncular ellerinin durumuna göre en az 5 olacak şekilde ihaleye giriyor. Eli iyi olmayan oyuncular pas diyerek, ihaleden kaçıyor ve ihale en yüksek alırı söyleyen oyuncuya kalıyor. Oyun boyunca ihaleci ve diğer oyuncular aldıkları oyun kadar puan kazanıyor. Hiç oyun alamayan oyuncu ise ihalecinin söylediği ihale kadar batıyor. Eşli batakta da kurallar aynıdır. Fakat burada ihaleci takımlar minimum 7’ye girmek zorunda kalıyor. İhaleyi alan takım ise kozu belirler ve ardından eşlerden ihale girmeyeni kâğıtlarını yere açar ve oyun başlar.

Gömmeli Batak ve Koz Maça

Gömmeli batak oyunu, üç oyuncu arasında oynanır. Her bir oyuncuya 16’şar adet kâğıt dağıtılır. Ve yere kapalı şekilde 4 kâğıt bırakılır. İhaleye giren oyuncu ihale sonunda, elinden 4 kâğıdı yere bırakır ve yerdeki kapalı kâğıtları eline alır ve devamında oyun başlar. Gömmeli batak oyunu kuralları da devamında diğer batak oyunları gibi oluyor. Koz maça oyununda ise elinizdeki maça kâğıtları koz oluyor. Bu oyunda ihale olmaz ve herkes alabileceği oyun kadar rakam belirtir. Ve buna göre puanlama yapılır. Sitemizden çok hızlı bir şekilde batak oynamaya başlayarak bu popüler oyuna hızlıca alışabilir ve son derece eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Batak Oyunu İndir? başlıklı makalemizde Batak ve Batak Oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Batak Oyunu Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile sizlerde rakiplerinizi yenerek puanları kazana bilir. Kendinizi en iyi oyuncular listesinde göstere bilirsiniz. Batak Oyunları arasında popülerliğimizi korumaya devam ediyoruz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.