Batak Oyunu

Batak Oyunu İndir?

okey oyna

İnsanlar etrafındakilerle veya arkadaşları ile boş zamanlarında eğlenceli vakit geçirmek isterler. Bunun için de çeşitli faaliyetler düzenlerler. Düzenledikleri bu faaliyetlerle iyi vakit geçirmeye çalışırlar. Bu vakti iyi geçirmek için kullanılan araçlardan birisi de oyunlardır. Bu oyunlar tek kişilik de olabileceği gibi kalabalık gruplar halinde de oynanabilir. Bu oyunlardan biri de batak oyunudur.

Batak Nedir?

Batak oyunu oynamak isteyenler bunu gerek internet ortamında batak oyunu indir? Araması ile gerekse de kağıtlarla oynanabilir. Oyunun oynanabilmesi için 4 kişi şarttır. Bu dört kişiye 52 adet olan destedeki kâğıtlar 13 kağıt şeklinde eşit bir şekilde dağıtılır. Daha sonra oynama işlemi başlar. Batak kâğıtların bulunması halinde başka bir şeye ihtiyaç duymadan oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyundur. Ancak bazen elimizde bu kâğıtlar bulunmayabilir. Ya da arkadaşlarımız ile buluşamayabiliriz. Bu durumda firmamızın sunduğu hizmet ile internet ortamında batak oyunu indir? Diyerek rahatlıkla oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama motorunda batak oyunu indir? Yazıp bu oyunu indirmek. Daha sonra uzaktaki arkadaşlarınızla dahi oyununuzu oynayabilirsiniz.

Nasıl Oynanır?

Batak oyunu 4 kişilik bir grubun oluşması hainde oynanabilir. Pek tabi bu oyunun da diğer oyunlar gibi farklı versiyon ve çeşitleri mevcuttur. Ancak klasik batak olarak nitelendirilen bu oyun genel anlamı ile 4 kişiden oluşur. 52 tane kâğıttan oluşan bir destedeki kâğıtlar her kişiye 13 tane düşecek şekilde dağıtılır. Dağıtılan bu kâğıt işleminden sonra bir kişi ihaleye girer yani kâğıdı oynar. İlk oynayan kişinin solunda bulunan kişi ile devam eder. Ve bu sıra ile herkesin solundaki kişi kâğıt oynar. Oyunda pas deyip oynamama hakkınızda vardır. Eli iyi olanın rahatlıkla girdiği iyi olmayanın girmediği oyunda en son kâğıtların hepsini toplayan kişi kazanır.

Bir önceki yazımız olan Batak Oyunu Çeşitleri başlıklı makalemizde Batak, Batak Oyunu ve Batak Oyunu Çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Batak Oyunu Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile sizlerde rakiplerinizi yenerek puanları kazana bilir. Kendinizi en iyi oyuncular listesinde göstere bilirsiniz. Batak Oyunları arasında popülerliğimizi korumaya devam ediyoruz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.